חזרה לעמוד הראשי | עו״ד מיסים | עבירות מנהליות והטלת קנס מנהלי בעבירות מס

עבירות מנהליות והטלת קנס מנהלי בעבירות מס הכנסה

זומנת לחקירה במס הכנסה בחשד לביצוע עבירות העלמת מיסים? הוגש כנגדך כתב אישום בחשד לעבירות הלבנת הון? ייעוץ מקצועי עם עורך דין מיסים (פלילי) יכול להציל אותך מכלא ורישום פלילי בתיק מס הכנסה. 

עורכי הדין במשרדנו מתמחים בייצוג נישומים החשודים ונאשמים בביצוע עבירות מס הכנסה, מיסוי מקרקעין ומע״מ החל משלב הליווי במהלך החקירה ברשויות המס, בקשות כופר, בקשות לתשלום קנס מנהלי במקום הליך פלילי וייצוג בפני בתי המשפט ברחבי הארץ בתיקי מס הכנסה, מכס ומע״מ. עורכי הדין במשרדנו בעלי  שנים של ניסיון כחוקרים, תובעים בפרקליטות וסניגורים המייצגים חשודים ונאשמים.

לייעוץ ראשוני ללא עלות וליווי צמוד של עו״ד מיסים (פלילי) להמרת כתב אישום לקנס מנהלי, ביטול קנס מנהלי או צמצום הקנס מנהלי שהוטל עליכם התקשרו:

עו״ד אופיר ברמלי - 058-5404505

עו״ד לימור ברמלי - 058-5505404

(מומלץ לשמור את המספר למקרי חירום - זמינות 24/7) 

רשות המיסים עורך דין מיסים

מהו קנס מנהלי ?

קנס מנהלי הוא קנס אשר מושת (מוטל) על אדם או חברה, בהתאם לחוק העבירות המנהליות, תשמ״ו-1985 והתקנות שהותקנו על ידי הממשלה בעקבות חקיקת החוק, לפיהן רשות המיסים / הפרקליטות יכולות להשית על אדם אשר ביצע עבירת מס קנס מנהלי, במקום שיתנהל כנגדו הליך פלילי.

האם ניתן להשית קנס מנהלי בגין כל סוגי עבירות המס ?

כפי שציינו במאמרנו בנושא עבירות מס הכנסה, דיני המס מבחינים בין שני סוגי עבירות מס : עבירות מס טכניות (כדוגמת אי הגשת דו״חות לרשויות המס במועד הקבוע) לבין עבירות מס מהותיות (כדוגמת השתמטות מתשלום מס - העלמת מס). מאחר והליך של קנס מנהלי הוא הליך שמקל עם הנאשם, כך שלא מתנהל כנגדו תיק פלילי עם כתם של רישום פלילי ולעיתים אף מאסר, את הקנס המנהלי ניתן להשית במקרים בהם מדובר בסוג העבירות הקלות יותר כדוגמת העבירות הטכניות (אבל לא רק !). חוק העבירות המנהליות מאפשר גמישות רבה ומניסיוננו בתחום, ישנם מקרים רבים בהם לאחר ניהול מו״מ מול גורמי התביעה במס הכנסה / מע״מ או הפרקליטות, ניתן להגיע להבנות בעניין זה.  

עבירות מס טכניות

 

סוגי עבירות המס הטכניות

אלו הן סוגי עבירות מס הכנסה אשר הוגדו כעבירות מס טכניות לפי פקודת מס הכנסה, חוק מיסוי מקרקעין וחוק מס רכוש:

עבירות טכניות בתחום אי הגשת דוחות, הצהרות ודיווחים במועד הקבוע

 • אי הגשת דו״חות מס שנתיים במועד

 • אי הגשת הצהרת הון במועד

 • אי דיווח על מחזור העסקות של הנישום לצורך תשלום מקדמות המס

 • אי מסירת הצהרה במועד לעניין מיסוי מקרקעין

 • אי מסירת הצהרה במועד לעניין מס רכוש

עבירות טכניות בתחום אי קיום דרישות מצד הנישום

 • אי קיום דרישה של רשויות המס על ידי הנישום

 • אי התייצבות של הנישום לדרישה של רשויות המס

 • סירוב לקבל הודעה שנשלחה לנישום

 • אי הודעה על התחלת התעסקות לרשויות המס

עבירות טכניות בתחום רישום התקבולים וניהול פנקסי החשבונות של העסק

 • אי ניהול פנקסים בהתאם להוראות

 • אי רישום תקבול

עבירות טכניות בתחום ניכוי מס במקור לעובדים וספקים

 • אי העברת מס שנוכה (עבירת ניכוי מס שנוכה במקור מעובד / ספק)

 • קיזוז ניכוי במקור שלא כדין

 • אי ניכוי מס מתשלום שחייב ניכוי במקור

זומנתי לחקירה / בירור במס הכנסה  - ניתן לסיים את התיק בקנס בלבד ?

מידי שנה מתגלות על ידי חוקרי מס הכנסה / חוקרי מע״מ עשרות אלפי עבירות מס אשר מתרחשות על ידי נישומים. כחלק מהרצון לייצר חלופה מתאימה לניהול הליך הפלילי כנגד אותם חשודים, אשר לעיתים קרובות מדובר בהסתבכותם הראשונה עם רשויות המס, ניתן להגיע להבנות עם רשות המיסים לפיה במקום לנהל הליך פלילי כנגד החשוד החשוד ישלם קנס מנהלי והתיק כנגדו ייסגר. לצורך כך, יש חשיבות ברבה בייצוג מקצועי של עורך דין המתמחה בתחום המיסוי הפלילי, אשר יוכל לייצג אתכם אל מול רשויות המס. רמת הענישה לעבירות המיוחסות תלויה רבות בנסיבות ביצוע העבירה ונסיבותיו האישיות של מבצע העבירה, כך שניתן במקרים רבים להגיע להסדר עם רשויות התביעה של מס הכנסה בהתאם לטיעונים המשפטיים שיועלו. 

הטילו עלי קנס מנהלי - האם ניתן לבטלו ?

עסקים רבים מוצאים את עצמם מידי שנה מתמודדים עם קנסות שהוטלו עליהם על ידי מס הכנסה ומע״מ, לאחר שלא הגישו את הדו״חות במועד שנקבע להם לדוגמה. קנסות מנהליים אלו יכולים להסתכם לעיתים בעשרות אלפי שקלים ובעלי עסקים רבים לא יודעים שניתן לעיתים לבטל את הקנס המנהלי או להפחית את שיעור הקנס. בהתאם להנחיות רשות המיסים, לנישום אשר הוטל עליו קנס מנהלי, או שיש כוונה להטילו, יש זכות לקיום שימוע טרם הטלת הקנס !! לכן, נישום אשר מיוצג על ידי עורך דין המתמחה במיסים, יוכל לטעון את טיעוניו ולעיתים קרובות יוכל לבטל את הקנס שהוטל או לכל הפחות לחסוך סכומי כסף ניכרים על ידי צמצום היקף הקנס שהוטל.

משרדנו מתמחה בייצוג נישומים בכל הליכי ההליך הפלילי מול רשויות המס: החל משלב הייעוץ במהלך החקירה, ייצוג עסקים בבקשות להטלת קנס מנהלי במקום כתב אישום פלילי, ביטול או צמצום קנסות מנהליים, בקשות לכופר מס וניהול הליכים בתיקי מס הכנסה, מכס ומע״מ בפני בתי המשפט ברחבי הארץ. זומנתם לחקירה? הוגש כנגדכם כתב אישום ? ייתכן וניתן יהיה לסיים את התיק בקנס מנהלי בלבד. צרו עימנו קשר ונשמח לסייע. 

לייעוץ ראשוני ללא עלות עם עו״ד מיסים פלילי בחקירות מס הכנסה, מכס ומע״מ

 התקשר לברמלי משרד עורכי דין :

עו״ד אופיר ברמלי - 058-5404505

עו״ד לימור ברמלי - 058-5505404 

(מומלץ לשמור את המספר למקרי חירום - זמינות 24/7)