חזרה לעמוד הראשי | עו״ד מיסים | מעצרים חשודים בעבירות מס הכנסה, מכס ומע״מ

מעצר חשודים בעבירות מס הכנסה, מכס ומע״מ 

קרוב שלכם נעצר על ידי רשויות המס בחשד לביצוע עבירות מס ? (העלמת מס הכנסה, הברחות, עבירות מע״מ)

מדובר בזמן יקר מאוד בו לייצוג בדיון המעצר על ידי עורך דין מיסים (פלילי) השפעה קריטית על המשך ההליכים המשפטיים בתיק בכלל ובימים הקרובים בפרט - ייצוג נכון יכול להציל את קרוביכם מכלא ורישום פלילי.

עורכי הדין במשרדנו מתמחים בליווי נחקרים במהלך חקירות ברשויות המס וייצוג בדיוני מעצר לאחר שנים של ניסיון כחוקרים ותובעים בפרקליטות.

לייעוץ ראשוני ללא עלות וליווי צמוד של עורך דין מיסים - פלילי התקשרו:

עו״ד אופיר ברמלי - 058-5404505

עו״ד לימור ברמלי - 058-5505404

(מומלץ לשמור את המספר למקרי חירום - זמינות 24/7) 

רשות המיסים עורך דין מיסים

האם החקירה במס הכנסה ומע״מ היא תיק פלילי ?

חקירה במס הכנסה בחשד לביצוע עבירת מס אינה שונה מחקירת כל חשד לביצוע עבירה פלילית אחרת. השוני המהותי הוא בעובדה כי את החקירה מנהלים חוקרי מס הכנסה, אשר מוסמכים מתוקף תפקידם לחקור עבירות מסוג זה, ולשם מילוי תפקידם הוקנו להם בחוק סמכויות המקבילות לשוטרי משטרת ישראל. במקרים מסוימים, סמכויתיהם אף רחבות יותר משל שוטרי משטרת ישראל והם אף מקבילות לסמכויות קצין משטרה.

האם חוקרי מס הכנסה ומע״מ רשאים לעצור אדם בשל חשד להעלמת מס ?

מאחר וכאמור חקירה של נישום החשוד בביצוע עבירות של מס הכנסה או מע״מ היא חקירה פלילית לכל דבר ועניין, במקרים חמורים בהם לדעת החוקרים ישנו צורך במעצרו של הנחקר לצורך ביצוע פעולות חקירה נוספות, לחוקרי מס הכנסה ישנה סמכות חוקית להורות על מעצרו של אדם, זאת למשך 24 שעות.   

לכמה זמן ניתן לעצור אדם החשוד בהעלמת מיסים ?

בתום 24 השעות הראשונות מרגע המעצר של הנישום החשוד בביצוע עבירות מס (העלמת מס - אי דיווח, עבירות מע״מ כדוגמת חשבוניות פיקטיביות וכיוצ״ב), יובא החשוד לדיון בפני שופט בבית משפט השלום, במסגרתו לרוב יבקשו חוקרי מס הכנסה / מע״מ להאריך את מעצרו של החשוד במספר ימים כהארכת מעצר ראשונית - המכונה ״מעצר ימים״. השופט אשר ידון בבקשה יבחן את חומר הראיות הקיים בתיק וישמע את טיעוני הצדדים. ככל והחוקרים / התובעים יצליחו לשכנע את השופט כי קיים חשד סביר לביצוע עבירות המס על ידי החשוד, מעצרו של החשוד יוארך על ידי השופט לפרק הזמן המבוקש ולא יותר מ 15 ימים.

מעצר

מה המשמעות של דיון המעצר הראשון ועד כמה הוא קריטי להמשך התיק ?

דיון המעצר הראשון, במסגרתו מובא כאמור החשוד לדיון בפני שופט מעצרים בבית משפט השלום, הינו אחד הדיונים הקריטיים בניהול התיק. הסיבה לכך נעוצה בעובדה כי מדובר בפעם הראשונה בה פוגש הנחקר בשופט, אשר מתרשם לראשונה מהראיות אשר נאספו עד כה בתיק החקירה על ידי חוקרי מס הכנסה. ככל והחוקרים יצליחו לשכנע את השופט כי קיימת חומרה רבה במעשיו לכאורה של החשוד, השופט יעתר לבקשתם להאריך את המשך מעצרו ובכך יאפשר לחוקרים לאסוף ראיות נוספות כנגד החשוד - בזמן שהוא נשאר במעצר. המשך שהייתו של החשוד במעצר משפיע רבות על מצבו הנפשי ובכך מאפשרת לרוב לחוקרים לחלץ ממנו מידע רב נוכח הלחץ בו הוא שרוי. עניין זה, לצד הצורך בצמצום ימי המעצר ואף שחרורו של החשוד ממעצר כליל, מחייבות הגנה משפטית מקצועית במסגרת דיון הארכת המעצר.   

לייעוץ ראשוני ללא עלות וייצוג של עו״ד מיסים פלילי בדיון מעצר התקשר לברמלי משרד עורכי דין :

עו״ד אופיר ברמלי - 058-5404505

עו״ד לימור ברמלי - 058-5505404 

(מומלץ לשמור את המספר למקרי חירום - זמינות 24/7)