תשלום כופר מס הכנסה, מיסוי מקרקעין ומע״מ

נחקרת במס הכנסה / מע״מ בחשד לביצוע עבירות מס? הוגש כנגדך כתב אישום בחשד לעבירות הלבנת הון? ייעוץ מקצועי עם עורך דין מיסים (פלילי) יכול להציל אותך מכלא ורישום פלילי ע״י הליך כופר במקום הליך פלילי.

עורכי הדין במשרדנו מתמחים בייצוג נישומים החשודים ונאשמים בביצוע עבירות מס הכנסה, מיסוי מקרקעין ומע״מ החל משלב בליווי במהלך חקירות ברשויות המס, בקשות כופר וייצוג בפני בתי המשפט והם בעלי  שנים של ניסיון כחוקרים ותובעים בפרקליטות.

לייעוץ ראשוני ללא עלות וליווי צמוד של עו״ד בהליך כופר מס התקשר:

עו״ד אופיר ברמלי - 058-5404505

עו״ד לימור ברמלי - 058-5505404

(מומלץ לשמור את המספר למקרי חירום - זמינות 24/7) 

מהו כופר מס (כופר כסף) ?

כופר מס (או כופר כסף) הינו הליך מיוחד בדיני המס, המאפשר לרשויות המס להמיר את העמדתו לדין פלילי של נאשם בביצוע עבירות מס, בתשלום של כסף תמורת אי ההעמדה לדין. במילים פשוטות: הנאשם משלם לרשויות המס כסף על מנת שזו לא תעמיד אותו לדין פלילי ותסב לו נזק רב על ידי מאסרו ותיוגו כעבריין. 

 

האם ניתן לשלם כופר מס בעבור מס הכנסה בלבד ?

כופר מס ניתן לשלם חלף העמדה לדין פלילי בגין מגוון רחב של עבירות מס ובהן עבירות מס הכנסה, מע״מ, מיסוי מקרקעין, מכס ועוד.

מה המשמעות של תשלום כופר מס מבחינת המשך ההליך הפלילי ? האם התשלום מבטל את התיק הפלילי ?

לתשלום כופר מס יש חשיבות מכרעת מבחינת המשך ההליכים הפליליים כנגד הנאשם / החשוד בביצוע עבירות מס השונות, בין אם הן במישור מס הכנסה - העלמות מס וכדומה, ובין אם הן במישור מע״מ - אי דיווח, חשבוניות פיקטיביות וכדומה. 

הגעה להסדר כופר מס ותשלום כופר מס בפועל על ידי הנישום משמעותה הפסקת ההליך המשפטי בעניין העמדתו לדין של הנישום וככל והנישום אף היה עצור בגינה - שיחרורו המיידי ממעצר. 

פקודת מס הכנסה קובעת בסעיף 221 [79א] (תיקון מס' 32) תשל"ח-1978 (תיקון מס' 142) תשס"ה-2004

221. אדם שעבר עבירה לפי הסעיפים 215-220 רשאי המנהל, בהסכמתו של האדם, לקחת מידו כופר כסף שלא יעלה על פי שניים מהקנס הגבוה ביותר שמותר להטיל על אותה עבירה, ואם עשה כן - ייפסק כל הליך נגדו על אותה עבירה, ואם היה עצור עליה - ישוחרר.

למי מוגשת הבקשה לתשלום כופר מס ?

הבקשה לתשלום כופר מס מוגשת לוועדת כופר, אשר דנה בבקשת החשוד או הנאשם (תלוי בשלב בו מוגשת הבקשה לכופר מס) והיא זו שמחליטה, בהתבסס על תוכן הבקשה, המסמכים המצורפים, נסיבות אישיות וכדומה, האם לקבל את בקשתו של הנישום לתשלום כופר המס במקום להעמיד אותו לדין פלילי בגין ביצוע עבירות המס המיוחסות לו. במקרים בהם הוגשה הבקשה במהלך ניהול ההליך הפלילי, כלומר לאחר הגשת כתב האישום, היא תועבר אף לעיונו והחלטתו של היועץ המשפטי לממשלה לצורך עיכוב ההליכים המשפטיים בתיק. 

מהו סכום הכופר שעליי לשלם ? מה הם הקריטריונים לקבלת הבקשה לתשלום כופר?

שאלה מרכזית בסוגיית הכופר היא כמובן מהו סכום הכופר שיהיה על הנישום לשלם כחלק מהסדר כופר המס עם רשויות המס ?! בעניין זה ישנו הבדל מבחינת החוק בין מס הכנסה למע״מ:

 

סעיף 221 לפקודת מס הכנסה קובע:

221. אדם שעבר עבירה לפי הסעיפים 215-220 רשאי המנהל, בהסכמתו של האדם, לקחת מידו כופר כסף שלא יעלה על פי שניים מהקנס הגבוה ביותר שמותר להטיל על אותה עבירה...

סעיף 121 לחוק מס ערך מוסף (מע״מ) קובע:

121. (א)  עבר אדם עבירה לפי חוק זה או התקנות לפיו או נחשד בה, רשאי המנהל, בהסכמת אותו אדם, לקחת מידו כופר כסף בסכום שלא יעלה על הקנס הגבוה ביותר שניתן להטיל בשל אותה עבירה...

כפי שניתן לראות מלשון החוקי המס - מס הכנסה ומע״מ, גובה הכופר המירבי נע בין גובה הקנס שניתן להטיל בגין ביצוע העבירה ועד לפי שניים מגובה הכסף.

 

בפועל, שיעור כופר המס שמטילות ועדות הכופר ברשות המיסים איננו אחיד והוא תלוי בנסיבות ביצוע העבירה, נסיבותיו האישיות של המבקש, מידת ההרתעה אותה מבקשת רשות המס להטיל על הנאשם / החשוד ועוד.

 

לייצוג הנישום בהליך כופר המס על ידי עורך דין מיסים מקצועי חשיבות קריטית לתוצאות הליך הכופר ולסכום הכופר אשר יושת על הנישום על ידי וועדת הכופר. תפקידו של עורך הדין המתמחה בתחום זה הינו להציג את טיעוניו של הנישום בצורה הטובה ביותר במטרה לצמצם את היקף כופר המס ובכך לחסוך לנישום לעיתים קרובות עשרות - מאות אלפי שקלים.   

לייעוץ ראשוני ללא עלות עם עו״ד מיסים פלילי בנוגע להגשת בקשת כופר מס

 התקשר לברמלי משרד עורכי דין :

עו״ד אופיר ברמלי - 058-5404505

עו״ד לימור ברמלי - 058-5505404 

(מומלץ לשמור את המספר למקרי חירום - זמינות 24/7) 

  • Facebook
  • LinkedIn Social Icon
  • Google+ Social Icon

© 2020 כל הזכויות שמורות לברמלי - משרד עורכי דין

אין הכתוב באתר מהווה תחליף לייעוץ משפטי ואין לראות בו ככזה.
אין להעתיק, לשכפל, לצלם, לתרגם, להקליט, לשדר, לקלוט ו/או לאכסן במאגר מידע בכל דרך ו/או אמצעי מכני, דיגיטלי, אופטי, מגנטי ו/או אחר – חלק כלשהו מן המידע ו/או המאמרים ו/או התמונות ו/או האיורים ו/או כל תוכן אחר שצורף ו/או נכלל באתר אינטרנט זה, בין אם לשימוש פנימי ו/או לשימוש מסחרי. כל שימוש בתכני האתר ללא אישור מפורש בכתב ממשרד עו"ד ברמלי אסור בהחלט.

עורך דין מיסים | עורך דין פלילי | העלמת מס | עבירות מס | כופר מס | קנס מנהלי בעבירות מס | חקירה במס הכנסה |חקירת מח״ש​ |עורך דין צבאי